21 NİSAN 2012 SRC 5 SINAV BİLGİLERİ

21 NİSAN 2012 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.
Sınav sonuçlarınız açıklanmış olup sınav sonucunuzu e-devlet şifrenizle birlikte www.turkiye.gov.tr adresinden yada eğitim almış olduğunuz kursu arayarak öğrenebilirsiniz.

21 Nisan 2012 Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü (SRC5) Sınavına İlişkin Duyuru
Bakanlık tarafından 21.04.2012 tarihinde yapılacak olan Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü (SRC5) Sınavı giriş belgeleri yayınlanmıştır.
Sınav Giriş Belgeleri kişisel şifre ile www.turkiye.gov.tr adresinden veya eğitim kurumu aracılığı ile alabilirsiniz.
Not: Sınav giriş belgesinde fotoğrafı siyah beyaz olanlar veya fotoğrafı yanlış olanlar sınava alınmayacaklardır.
İlgililere duyurulur.

21 Nisan 2012 Cumartesi günü yapılacak olan Src 5 Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Mesleki Yeterlilik Sınavı için eğitimini tamamlayan adayların sınav başvuruları 02 Nisan 2012 – 06 Nisan 2012 tarihleri arasındadır. Bu tarihler arasında bankaya 60 tl. sınav harcı yatırarak sınav başvurularını gerçekleştirebilirler.

Not: Sınav ücreti, T.C. kimlik numarası belirtilerek Karayolu Ulaştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi adına Halk Bankası nezdindeki SRC, ODY, ÜDY Sınav Hesabına yatırılacaktır. Havale veya EFT yapılmamalıdır.

Sınava giriş belgeleri : Sınava girecek olan adaylar, sınav giriş belgeleri http://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile veya sertifikalarını aldıkları kurlar aracılığıyla http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirler. Adaylara ayrıca posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler. Sınav giriş belgeleri mutlaka renkli çıktı alınması gerekmektedir. Ayrıca 21 Nisan tarihinde yapılacak olan tarihindeki SRC5 sınavları Ankara ve İstanbul/Anadolu Yakasında yapılacaktır.

Bu sınavlar yılda en az dört kez düzenlenmektedir. Sınav takvimi her yılın ilk ayının ilk haftasında ilgili olan bakanlığın sitesinde ilan edilir. gerektiğinde bakanlık sınav sayısını çoğaltabilir yada azaltabilir. Sınavlarda toplamda 4 sınav hakkı tanınmaktadır.

Not: Sınava giderken sınav giriş belgesi, kimlik, kurşun kalem ve silgi mutlaka yanınızda bulundurunuz.

21 Nisan 2012 Tarihinde Src 5 belgesi için sınava giren bütün adaylara başarılar dileriz.

27 OCAK 2013 SRC 5 SINAVI
10 MART 2013 SRC 5 SINAVI
09 HAZİRAN 2013 SRC 5 SINAVI
28 TEMMUZ 2013 SRC 5 SINAVI
29 EYLÜL 2013 SRC 5 SINAVI
15 ARALIK 2013 SRC 5 SINAVI

Src 5 Belgesi sitemizi twitter ‘dan da takip edebilirsiniz.