11 Haziran 2016 SRC 5 SINAV BİLGİLERİ

YENİ AÇACAĞIMIZ SRC 5 EĞİTİM DÖNEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

11 Haziran 2016 Cumartesi günü yapılacak olan ADR / Src 5 Tehlikeli Mal Taşımacılığı Sürücü Mesleki Yeterlilik Sınavı için eğitimini tamamlayan adayların sınav başvuruları 11 Nisan 2016 – 20 Nisan 2016 tarihleri arasındadır. Bu tarihler arasında bankaya 37,00 TL. sınav harcı yatırarak sınav başvurularını gerçekleştirebilirler. Not: Yukarıda belirtilen sınav harcının miktarını değiştirmek bakanlığın tasarrufundadır.

Not: Sınav ücreti, T.C. kimlik numarası belirtilerek Karayolu Ulaştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi adına Halk Bankası nezdindeki SRC, ODY, ÜDY Sınav Hesabına yatırılacaktır. Havale veya EFT yapılmamalıdır.

Sınava giriş belgeleri : Sınava girecek olan adaylar, sınav giriş belgeleri http://www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreleri ile veya sertifikalarını aldıkları kurlar aracılığıyla http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirler. Adaylara ayrıca posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar, sınava gelirken sınav giriş belgeleri ile resimli kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) yanlarında bulundurmak zorundadır. Söz konusu belgeleri ibraz etmeyenler sınava giremezler. Sınav giriş belgeleri mutlaka renkli çıktı alınması gerekmektedir. 11 Haziran 2016 tarihindeki SRC5 sınavları Bakanlığımız Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerde yapılacaktır.

Bu sınavlar yılda en az dört kez düzenlenmektedir. Sınav takvimi her yılın ilk ayının ilk haftasında ilgili olan bakanlığın sitesinde ilan edilir. gerektiğinde bakanlık sınav sayısını çoğaltabilir yada azaltabilir. Sınavlarda toplamda bir kursiyere 4 sınav hakkı tanınmaktadır.

Not: Sınava giderken sınav giriş belgesi, kimlik, kurşun kalem ve silgi mutlaka yanınızda bulundurunuz.

11 Haziran 2016 Tarihinde Src 5 belgesi için sınava giren bütün adaylara başarılar dileriz.

5 Nisan 2014 Üdy Sınav Bilgileri

Src 5 Belgesi sitemizi twitter ‘dan da takip edebilirsiniz.